PORADNIK

Jak dobrać skarpety
do garnituru i chinosów

Najlepsza tkanina, uniwersalny kolor, dobór do sytuacji, pory dnia i roku – w idealnym garniturze każdy z tych elementów ma znaczenie. Jednak znawcy męskiego stylu radzą, aby zawsze na pierwszym miejscu kierować się tym jak garnitur leży, dopiero w drugiej kolejności brać pod uwagę jakość tkaniny, wykończenie i inne szczegóły.

Rada Lancerto

Zapamiętaj – dopasowanie jest kluczowe i najważniejsze. Nawet jeśli garnitur będzie uszyty z najlepszej tkaniny, cały efekt może zniweczyć niewłaściwy rozmiar.

Plecy, ramiona i kołnierz

Jednymi z najważniejszych elementów konstrukcji marynarki są plecy i ramiona. W dobrze dopasowanej marynarce miejsce wszycia rękawów nie powinno wykraczać poza naturalną linię ramion. Rękaw nie może zapadać się do środka, powinien natomiast delikatnie, kuliście wybrzuszać się na barkach. Jeżeli jest inaczej poproś o inny rozmiar lub fason, gdyż poprawki krawieckie ramion są trudne i mogą być możliwe jedynie w bardzo niewielkim zakresie. W marynarkach stosuje się też wypełnienia.

Ramiona to jeden z tych elementów konstrukcji marynarki, który bardzo trudno poddaje się przeróbkom krawieckim. Miejsce wszycia rękawów nie może wykraczać poza naturalną linię ramion. Rękaw powinien się delikatnie, kuliście wybrzuszać, a nie zapadać.

Ubierz się z naszym stylistą

Jeśli potrzebujesz rady dotyczącej ubioru, personalizacji produktu albo chcesz złożyć specjalne zamówienie - skontaktuj się z nami. Na pewno pomożemy!

Plecy, ramiona i kołnierz

Długość rękawów marynarki należy sprawdzać z opuszczonymi rękami i koniecznie w towarzystwie dobrze dopasowanej koszuli z długim rękawem i zapiętym mankietem. Rękaw marynarki powinien kończyć się ok. 2 cm ponad przegubem nadgarstka, zaś mankiet koszuli powinien z niego nieznacznie wystawać (ok. 1-2 cm).
Długość rękawów - pozwól aby mankiety koszuli nieznacznie (1-2 cm) wystawały spod rękawów marynarki.
Często zbyt długie rękawy są skracane podczas poprawek krawieckich, trzeba jednak pamiętać, że zakres tej poprawki jest ograniczony.

UNIKAJ

Połyskliwych, sztucznych tkanin – nie są eleganckie i łatwo się w nich spocić, szczególnie gdy w planach macie zabawę do białego rana,

Wymyślnych fraków, surdutów i wyrobów „eleganckopodobnych” w krzykliwe wzory,

Butów z zadartymi noskami, szpiczastymi czubkami lub zakończonych w kwadrat,

Kolorowych koszul,

Poliestrowych muszników, plastronów i innych „wymyślnych” ozdobników, które mają zastąpić krawat lub muchę,

Kolorowych mini bukiecików sporych rozmiarów wpinanych w klapę marynarki – lepiej zdecyduj się na dyskretny, pojedynczy kwiat w butonierce – gwarantujemy, że zrobi oszałamiające wrażenie,

Brązowych butów w przypadku, kiedy ceremonia ma miejsce wieczorem a wesele zaczyna się po zmroku,

Krawata noszonego do smokingu,

Koszuli z odkrytymi guzikami do muchy (w przypadku gdy decydujesz się na muchę koszula powinna mieć zakrytą listwę guzikową albo guziczki biżuteryjne i mankiety na spinki),

Poszetki w identycznym kolorze i wzorze jak krawat lub mucha,

Braku paska do spodni,

Skórzanych pasków z dużą, masywną klamrą,

Za krótkich skarpet, które sprawią, że spod nogawki spodni wyglądać będzie goła łydka.

Brak produktów w koszyku.